Nëna merr në spital lajmin e kobshëm për vdekjen e vajzës 7-vjeçare

Valbona Ndreu, nëna e cila u përplas dje teksa ecte me dy vajzat e saj të mitura për dore, nga një makinë tip “Benz”, ndodhet në gjendje të rëndë në spitalin e Traumës.
Nëna sapo ka mësuar lajmin për vdekjen e vajzës së saj 7 vjeçare dhe ka kërkuar me insistim të shkojë në ceremoninë mortore por gjendja e saj paraqitet shqetësuese për mjekët.

Ndërkohë, vajzës tjetër 6 vjeçe, ende nuk i është bërë ndërhyrja për shkak të goditjeve të shumta që ka në kokë, shkruan Newsbomb.

Ditën e djeshme Rozina Koleci 38 vjeçe, drejtuese e mjetit tip Benz shkaktoi tragjedinë me dy të vdekur e dy të plagosur dje në Tiranë.

38 vjeçarja humbi kontrollin e mjetit në Kodër-Kamëz, u përplas me një biçikletë dhe më pas përplasi nënën Valbona Ndreu me dy vajzat e saj 7 dhe 6 vjeçe, kalimtare.

Për pasojë, ndërroi jetë, 29 vjeçari me biçikletë, Ramazan Isha, si dhe vajza 7 vjeçe me inicialet E.N. Ndërkohë nëna dhe vajza tjetër 6 vjeçe që prej ditës së djeshme ndodhen në spital.

Sakaq shoferja ka dëshmuar në polici dhe ka pohuar se ka “ngatërruar frenat me gazin”.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close